Detoxikace těla pomocí potravin– 2. oblast mé činnosti

Podpora nastolení rovnováhy těla pomocí potravin

Naše tělo se už od narození potýká s přílivem mnoha a mnoha látek, které se usazují v našich orgánech a tkáních. Dostávají se do našich těl hlavně díky vzduchu, jídlu a vodě. Ač to pro mnoho z nás může znít dost negativně, dnešní doba je plná skrytých jedů, které naše tělo zaplavují toxickými látkami. Jsou nejenom v naší stravě, ale i ve vodě, kterou pijeme. Dnes je prokázáno, že za mnoha chorobami stojí právě skutečnost, že tělo je zaplavováno přívalem toxických látek, které se zde kumulují. Dále se do těla dostávají různí paraziti, viry a bakterie, které náš organismus zatěžují a ničí.

Jak může výživový poradce pomocí potravin podpořit rovnováhu těla, aby se tělo samo „čistilo“?

Hlavním úkolem výživového poradce je to, aby klienta naučil vhodné kombinaci potravin, které mu pomohou k lepšímu nastolení vnitřní rovnováhy těla. Díky tomu pak klient může dosáhnou i vyšší vitality.

Co si představit pod pojmem detoxikace nebo očista těla?

Detoxikace je souhrn postupů, jak naše tělo zbavit parazitů, virů, bakterií, plísní a toxických látek. Naši předci byli v tomto ohledu velmi chytří a předávali si z generace na generaci různé techniky, užívání bylinek, různé druhy půstů a také úpravy stravy  s jedním cílem – pomoci tělu zbavit se škodlivin. Díky tomu, že během léčby jsem se na vlastní kůži setkal s mnoha technikami a přístupy jak potravinami pomoci, aby si tělo našlo samo rovnováhu, předávám tyto znalosti dále a pomáhám lidem být vitálnější. I některé moderní přístupy jsou vhodné a šetrné k podpoře nastolení vnitřní rovnováhy těla. Kombinace moderní vědy se starými „věděními“ je úžasná a skvěle fungující. A to se týká právě oblasti výživy, kterou může výživový poradce vykonávat.

Jeden příklad jak pracuje výživový poradce:

Pokud chceme, aby klientovi lépe fungovalo trávení – a to velmi souvisí s vitalitou a energií během dne – přidáme mu do jídelníčku kvašené potraviny ( jako např. pickles, kysané zelí, kimči nebo kozí jogurt), upravím četnost konzumace masa, mléčných výrobků a potravin obsahující lepek včetně vhodného pitného režimu a pohybové aktivity.

Jak pomáhá výživový poradce, aby tělo lépe vnitřně fungovalo?

Naše tělo funguje hlavně z přílivu makrosložek (jako jsou sacharidy, bílkoviny, tuky, vláknina a voda) a mikrosložek (vitamíny, minerály, enzymy, fytochemikálie).

Výživový poradce sestavuje jídelníček tak, aby pomohl klientovi nastolit vnitřní rovnováhu pomocí vhodných kombinací potravin a pitného režimu.

 

6,494 total views, 2 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře