Emoční hubnutí – unikátní metoda

Mandala_emoční hubnutí_skaba.czCvičíte, stravujete se zdravě, ale i přesto nehubnete?

Již jste vyzkoušeli různé tipy jídelníčků, ale stále nic?

Zatím na vás nic nefungovalo?

 

Dovolíme si vám zde představit principy naší nové unikátní metody Emoční hubnutí, která vám pomůže zhubnout a trvale si svou váhu udržet.

 

 

Proč se jako výživový specialista zabývám propojováním těla a mysli? Zaujala vás naše unikátní metoda Emoční Hubnutí?

 

 

 

Proč se jako výživový specialista zabývám propojováním těla a mysli?

 

Emoční hubnutí_dotazy_skaba.cz

Proč se metoda jmenuje emoční hubnutí?  Copak lze emocemi zhubnout?

Metodu emoční hubnutí jsme takto nazvali, protože chceme poukázat na to, že hubnutí je proces propojení péče o tělo s péči o psychiku. Psychika je spojená s emocemi a prožitky. I dnešní oficiální medicína uznává vliv psychiky na zdraví, ale i na rozvoj nemocí (rakovina, onemocnění srdce apod.), bulimie, nadváhy a obezity. Víme, že se v dnešní společnosti psychikou zabývá stále málo lidí. Ale oba (Hanka Ajasta a Martin Škába) si uvědomujeme, jak moc je toto propojení důležité. Ověřili jsme si to jak ve svých životech, tak i během své praxe s klienty.

 

Příběh terapeutky Hanky aneb proč se věnuje emočnímu hubnutí

 

Martinovy klientky si často stěžovaly: „Nevěřím, že někdy budu mít hezčí postavu……..Nelíbím se sobě. … Nemám se ráda. … Nejsem spokojená se svýma nohama a zadečkem“ atp..

Tato vnitřní témata nevyřeší úprava stravy ani pohybového režimu. Krátkodobě je možné zhubnout, i když máte tyto tzv. bloky. Ale když ve vaší mysli příčiny „kil bolesti“ zůstanou, dříve či později si najdou cestu ven a znovu udeří. Sice zhubnete, ale za nějakou dobu opět přiberete (známý jo-jo efekt). Většina hubnoucích se v něm opakovaně pohybuje jako v začarovaném kruhu.

 

Proč jsme propojili při procesu hubnutí tělo i psychiku?

Oba dva jsme se během života v určité fázi dostali k psychosomatice. Hanka už v období dětství. Poté si prošla složitým vývojem až „objevila“ svou cestu pomáhat lidem mít zdravější a štastnější život skrze práci na své emoční a mentální stránce. Martin až po 25-tém roce života. Martin si nejdříve dlouhá léta léčil jen fyzické tělo, až po nějaké době se dostal k psychosomatice. Díky práci na svých emočních blokacích s terapeutem a zároveň s prací na svém fyzickém těle pomocí detoxikace, testování různých výživových směrů (od raw stravy, přes vegetariánství, jogínskou stravu až po paleo stravu) a vhodného pohybu se jeho tělo uzdravilo a dostalo do rovnováhy. Když Martin začal pracovat ve své poradně s klienty, začal toto propojení postupně mezi klienty hlásat a ukazovat jim cestu.

Hanka již mnoho let potkává klienty, kteří měli problémy s nadváhou. Objevovala různé blokace a traumata, které byly součástí psychické stránky klientů, kteří o nich ale vědomě nevěděli. Pracovala s nimi na hledání a odstraňování blokací, ale uvědomovala si, že by to chtělo také pracovat na fyzické stránce člověka.

Martin často řešil úpravu stravy, pohyb a pomáhal s očistou těla pomocí potravin. Také vnímal, jaký mají klienti pohled na své tělo, jak o sobě mluví, jak o sobě přemýšlí. Pochopil, že pokud klient své tělo nemá rád, je vůči sobě negativní, stále se točí ve stejném kruhu myšlenek, pak jen práce na jídelníčku a pohybu nestačí.

Z obou našich životních příběhů a následné praxe vyplynulo, že jsme tělo a psychiku propojili v jeden celek. Tak jak by to v každé oblasti života mělo být.

 

Proč využít tuto metodu?

Metoda je ověřená léty praxe s klienty u Hanky a Martina. Pokud jste se zatím zabývali úpravou stravy a pohybem, ale nic moc se nedělo nebo to nemělo trvalý dopad, pak doporučujeme číst dále. Nic v přírodě není osamocené. Vše souvisí se vším.

 

Na jakém principu metoda funguje?

Metoda propojuje práci na úpravě stravy, detoxikaci (podpora rovnováhy těla pomocí potravin), pohybu a prací na psychosomatice.

Martin s vámi bude řešit první tři oblasti (strava, detoxikace pomocí potravin, pohyb) a Hanka tu čtvrtou (psychosomatika).

Je to spojení západní a východní filosofie v oblasti stravy a psychologie.

 BubbleDiagram_High_Res (1)

 

Skutečné příběhy lidí, kteří využili metodu Emoční hubnutí

Článek: Skutečné příběhy klientů

 

Můžete mi díky Vašemu programu zaručit, že zhubnu a hmotnost si udržím celý život?

Dnešní svět je zaplněn různými sliby, reklamou, která vám zaručuje, že po spolknutí tabletky nebo zakoupení dané věci se něco stane. I v oblasti hubnutí je internet zahlcen nabídkami „rychlého a zázračného zhubnutí“. My vám nic takového neslibujeme.

U nás jsou fakta a výsledky jasné. Z naší letité praxe s klienty vychází, že lidé, kteří poslouchají naše rady, převádí je s pomocí nás do praxe, mají výsledky a ještě k tomu trvale udržitelné.

Pokud se naučíte principy stravování (vhodné pro vaši individualitu), pochopíte jak moc je důležité nastartovat a podpořit dlouhodobé očistné procesy v těle ( pokud tělu dáváte správné kombinace potravin, dovede si často pomoci samo – tzv. homeostáza organismu) zavedete vhodný pohyb a zpracujete si své mentálně-emocionální blokace hubnutí, pak zhubnete a svou váhu si udržíte celý život. To vám zaručit můžeme.

Naše metoda není zázračná tím, že by slibovala něco zadarmo a bez nějakého úsilí, jako většina reklam. My máme léty ověřený systém, pokud ho využijete, pak výsledky budou. Až se my sami i někdy divíme, jak velké změny na lidech to jsou.

 

Pro koho je vhodná?

Program emoční hubnutí máme ověřený při práci s klienty od 15 let do 75 let.

 

Přečtete si více článků o vztahu hubnutí a psychosomatiky

článek 1:  Hubni hlavou

článek 2:  Emoční tuk

článek 3:  Psychika a vztah k hubnutí a nemocem

článek 4:  Závislost na jídle a na sladkostech

článek 5:  Hubnutí a psychika – co je to odblokování?

 

Co je obsahem metody?

Emoční hubnutí děláme buď individuálně nebo skupinově (během celodenních akcí). Individuální program je na 3 měsíce (možno individuálně nastavit i na delší období) a obsahuje osobní schůzky s Hankou i Martinem. Dále možnost pravidelných telefonických a mailových konzultací.

U skupinového programu se řeší vše v během celodenního programu.

Proč je délka individuálního programu 3 měsíce?

Hanka i Martin si za léta praxe s klienty ověřili, že se nic nestane za den. Pokud se klient „propracovává“ na svou váhu (v případě nemocí to je podobné) několik třeba i desítek let, není možné chtít změnu za týden. Pokud vám to někdo slibuje, tak to je jen klamavá reklama.

90 dní je optimální doba na začlenění nových návyků do života, na postupné zpracování mentálně- emocionálních blokací, naučení se skládání jídelníčku, pochopení jaké potraviny vám pomáhají s tvorbou energie a vitality, uvedení správného pohybu do programu dne apod.

 

Proč máte jako součást metody detoxikaci těla pomocí potravin, když se o ní v souvislosti s hubnutím skoro nemluví?

Hlavním úkolem výživového poradce je to, aby klienta naučil vhodné kombinaci potravin, které mu pomohou k lepšímu nastolení vnitřní rovnováhy těla. Díky tomu pak klient může dosáhnou i vyšší vitality, která je pro hubnutí potřeba.

Detoxikací těla pomocí potravin (neboli očistou a podporou samočistícího mechanismu Vašeho těla) se bohužel zabývá jen málo lidí, kteří chtějí zhubnout. Vědci a celá řada studií prováděných prestižními univerzitami prokázali, že stav Vašeho gastrointestinálního traktu přímo souvisí s tím, zda máte nadváhu (případně až obezitu). Stav střevní mikroflóry, množství plísní, parazitů a toxických látek v organismu, chybějící minerály a vitamíny, antioxidační kapacita těla, množství homocysteinu, výše hladiny CRP apod. – to vše může mít vliv hubnutí a pochopitelně i celkové zdraví.

 

Proč máte jako součást metody psychosomatiku, když to není tak běžné téma a lidé si pod tím moc nepředstaví?

I dnešní oficiální medicína uznává, že více než 70% nemocí (včetně anorexie, bulimie, nadváhy či obezity) je psychosomatických. Co to znamená? Rozdělme si slovo „psychosomatika“ na dvě části: psyché=duše a soma=tělo. Pojem tedy vyjadřuje propojení emocí, myšlenek a fyzického stavu. Mnoho specializovaných klinik pracuje s klienty jak na jejich fyzickém těle, tak na jejich psychice. Celkové zdraví, ale i formování těla, souvisí s harmonií mezi psychikou a tělem. Dnešní svět je hlavně založen na racionalitě, vyzdvihování ega, ale zapomíná se na mentálně-emocionální rozvoj lidské osobnosti včetně práce na blokacích.

 

 

Lze využít metody individuálně nebo i skupinově?

Máme pro Vás připraven jak individuální program, tak skupinové celodenní akce.

 

Jak dlouho trvá celý kurz (program emoční hubnutí)?

Individuální program (kurz) trvá 3 měsíce.

Skupinový kurz 1 den.

 

Jak začít?

Objednat program přes internetový objednávkový formulář nebo telefonicky.

 

Kdo je Ing. Martin Škába?

Martin je výživový specialista, kouč a lektor. Již 13 let se zabývá stravou a jejím vlivem na vitalitu. Stará se o individuální klientelu, přednáší na kurzech, dělá firemní workshopy a eventy v oblasti zdravého životního stylu, podpory pracovní výkonnosti a vitality.

Martin díky své dlouholeté léčbě a následného studia a praxe vytvořil svůj systém propojení západního a východního pohledu na oblast stravování pro oblast hubnutí a péče o tělo. www.skaba.cz, www.vitalmanager.cz, www.profitcr.cz

 

Kdo je Mgr. Hanka Ajasta ?

Hanka je terapeutka a odbornice na psychosomatiku. Své praxi se věnuje téměř dvacet let. Individuálně se stará o klienty, přednáší pro mnoho společností ( např. pro známé centrum MAITREA, apod.), vystupuje na festivalech. Její webové stránky jsou www.ajasta.cz

 

Stále ještě váháte, zda si naši unikátní metodu Emoční hubnutí objednat?

Jaké myšlenky vás při tom napadají?                 Pochybujete?                 Cítíte vzdor?               Obáváte se, zda by to fungovalo právě na vás?

Rozumíme tomu. Ani nás by před určitou dobou nenapadlo propojit výživové poradenství s cílenou prací s myšlenkami a emocemi. A když už s nimi tady pracujeme…co kdybyste si pustili (anebo znovu pustili) naše video? Buďte vnímaví. Pozorujte svoje emoce. Vnímejte reakce těla. A pokud z nás budete mít dobrý pocit, může to být start naší spolupráce. V tom případě stiskněte tlačítko, objednejte si program a – brzy se uvidíme.

 

Objednávkový formulář

Objednat tyto služby můžete přes tento formulář, na e-mailu info@skaba.cz nebo na tel. 724 332 548

[si-contact-form form=’1′]

 

13,460 total views, 2 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře