Emoční tuk

Rady do kapsy pro psychickou sebe podporu při procesu hubnutí

Dokázali byste si stoupnout před zrcadlo, upřímně se na sebe usmát a cítit, že sami sebe přijímáte takové, jací právě jste?

Velký problém v oblasti hubnutí dnes je, že lidé sice chtějí tvarovat své tělo, ale bez toho, že by k němu měli odpovídající, dobrý vztah. Spíše ho používají, využívají, než aby jej přijímali.

Také se snažíte zlomit své tělo vůlí? A máte zkušenost, že ta se dříve či později vyčerpá?

V tom případě si přečtěte náš praktický návod, jak to můžete začít měnit.

banner-nemuzete-zhubnout

Zdravá sebeláska=přijímám sebe sama takového, jaký právě teď a tady jsem

Zrcadlo

1. malé zrcadlo
a) pořiďte si malé kapesní zrcátko, ve kterém uvidíte jen svůj obličej. Dívejte se sami sobě do očí (nejlépe vždy jen do jednoho oka, lépe se soustředíte), a to jednu až tři minuty, s něhou, láskou a pečlivou pozorností. Jaký bude výsledek? Vaše tělo se uvolní…myšlenky zklidní a budete se cítit dobře. Pracujte takto se zrcadlem denně alespoň týden.
b) afirmace:
Vhodně zvolená slova doprovázená hlubokým pohledem do očí dokáží kouzla.
Nejprve si pro sebe najděte co nejhezčí formu oslovení. Tak třeba – jak vám říkali, když jste byli malí? Může a nemusí to být zdrobnělina vašeho křestního jména. Říkejte si ji chvíli nahlas, můžete si ji i pozpěvovat. Sžijte se s ní. Pokud se cítíte příjemně, je to to pravé.
A teď začleníme pěkné oslovení do celé afirmace. Máte na výběr ze dvou forem:
Mám Tě rád (-a), … nebo: Miluji Tě… Vyberte si tu, které opravdu věříte.
Důležitá je i sebepodpora. Tu můžete vyjádřit větou:
Dneska budu při Tobě stát.
A doplňte ji o gesto. Položte si levou ruku na pravé rameno, nadechněte se a pomalu vydechněte… Jako byste sami sebe jemně objímali. A teď dejte pravici na levé rameno. Cítíte nějaký rozdíl? Zvolte tu pozici, která je vám příjemnější.
Obě afirmace vždy několikrát zopakujte, nahlas, pomalu a s vážností. Pokud svůj nový návyk budete upevňovat po dobu 21 dní, mozek jej přijme jako váš nový, pozitivní program do života.

2. velké zrcadlo
Najděte ty části svého těla, která se vám skutečně líbí. Vědomě se jich dotýkejte, pohlaďte je a nahlas oceňte. Dělejte to aspoň týden.
Potom, pokud se na to budete cítit, můžete si stoupnout před velké zrcadlo. Vyberte si k tomu takové oblečení, v němž se sami sobě líbíte. Chvíli se na sebe dívejte a usmívejte se. Přijímejte své tělo.

Další možností je zhruba po týdnu část oblečení odložit. Pohlaďte své tělo, usmějte se na každou jeho jednotlivou část. Budete se cítit spokojenější a vyrovnanější. Formování postavy vám pak půjde mnohem lépe.

Mějte klidný den.

Vaše Hanka Ajasta

(www.ajasta.cz)

4.6.2015

4,426 total views, 6 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře