Hubnutí stehen a emoční hubnutí

V posledních týdnech si několik klientek stěžovalo, že je trápí snad až příliš zaoblená stehna. Ženy se shodly v tom, že i když udělaly určité změny ve výživě a začaly pravidelněji cvičit, obvod stehen zůstává víceméně stejný.

Hanka zkoumala mentální a emocionální příčiny tohoto tématu pomocí svalového testu a metodou Akupunktura pro mysl (dále zkratkou A4M). Vytvořil ji pensylvánský neuropsycholog R. Kurt Ebert, PhD. s přispěním psychiatra Davida Hawkinse, M. D., PhD. („Moc versus síla-skrytí určující činitelé lidského chování“).

Nejčastější příčiny potíží s váhou podle A4M

Doktor Ebert zjistil, že v převážné většině případů – ať už lidé řeší nadváhu nebo podváhu – prožili nějaký silný stres, kdy se něčeho, o někoho či o sebe velice báli. Strach měli takový, až někdy informace o příslušné události „zapadla“ z vědomé mysli do podvědomí.

Stejně významnou roli tady hraje i chtění, chutě a žádostivost. A právě ty, jak se ukázalo, jsou mentálním a emocionálním důvodem, proč se výše zmíněným ženám ukládá tuk právě do stehen.

Co je to vlastně žádostivost a chtění?

Obojí produkuje závislost. A tu nelze nikdy doopravdy uspokojit. Vždycky se objeví něco dalšího, co se stane těžko dostupným nebo až nedosažitelným objektem touhy. Jídlo zde hraje pouze zástupnou roli.

V případech našich žen jde shodně o prožitky spojené s odepřením: toužily po něčem, co se jevilo jako dostupné, ale ukázalo se, že i když mohou – obrazně řečeno – dostat celý dort, zvlášť lákavá a přitažlivá je pro ně třešnička na něm – a tu jim život vytrvale, stále znovu a znovu, odpírá. Tento stres často zažívaly v problematických vztazích, nenaplněné partnerské lásce a potížích s rodiči či dětmi.

 Co teď?  

Další postup bude takový: Hanka se se zmíněnými ženami sejde jednotlivě,v individuálních sezeních. Tam, opět s pomocí svalového testu a A4M, určí, ve kterých konkrétních událostech z jejich života leží příčiny potíží s hubnutím stehen.  Ženy projdou procesem odblokování stresujícího stavu mysli a emocí. Tím přemění svoje vnitřní nastavení. Otevřou si pomyslnou bránu k žádoucímu závěrečnému efektu: jejich úsilí vytvarovat si postavu začne přinášet ovoce. Dál už je to na nich, záleží na jejich píli, vytrvalosti a důslednosti v použití a integraci principů správné výživy a zdravého pohybu do každodenního života.

Můžu i já?

Chcete vědět, proč konkrétně vy máte stehna zaoblená víc, než byste rádi?

Mentální a emocionální příčiny stavu vám může pomoci objevit Hanka. Díky unikátní metodě Akupunktura pro mysl se dají zjistit i na dálku. Zavolejte nebo pošlete SMS na číslo: 777 343 229 – Mgr. Hanka Ajastta

 

Mějte báječný dny.

Vaše Hanka a Martin

29.2.2016

2,576 total views, 2 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře