Hubnutí začíná hlavou – sebepřijetí

Co myslíte, jakou roli hraje v procesu hubnutí použití vůle?

A jak je v něm důležitá psychika?

Udělejte si malý test, nakolik přijímáte svoje tělo: svlékněte se a postavte se před velké zrcadlo. Zaměřte se pohledem a pozorností vždy pouze na jednu část těla – na levou ruku, pravici, hlavu atd..

Na stupnici od nula do deset, kde deset je nejvíc, obodujte, nakolik tuto konkrétní část tady a teď přijímáte. Mějte po ruce papír a tužku a číslo si zapište. Až projdete celé tělo, všimněte si, jestli stupeň přijetí souvisí s krásou jednotlivé části těla, např.: líbí se mi moje dlouhá štíhlá šíje, a tak ji přijímám na deset. A nelíbí se mi moje stehna, takže je přijímám jen na pět.

Pokud jste na tom podobně, pravděpodobně sami sebe trápíte odmítáním, zavrhováním a kritikou některých částí své postavy. Možná dokonce máte strach na některé části těla vůbec pohlédnout…

Tím vším si vyvoláváte škodlivou míru mentálního a emocionálního stresu.

Opravdu si myslíte, že si to zasloužíte?? Chcete se i dál takhle týrat?

Nebylo by lepší začít svoje – často získané – negativní postoje měnit?

A co bude výsledkem?

Máte strach, že nezhubnete, když se vám opravdu podaří přijmout svoje tělo takové, jaké teď je?

Opak je pravdou.

Nově získaného vnitřního postoje hlubšího sebepřijetí můžete krásně využít.

Můžete cvičit a správně jíst bez toho, že byste sami sebe poháněli výčitkami svědomí, pocity viny, obavami, beznadějí atp..

Můžete se ke svému hubnutí postavit jako k projektu, který vám pomůže nejen měnit a udržovat své tělo, ale i zlepšovat psychickou kondici, včetně toho, že dosáhnete úrovně zdravé sebelásky, která je dobrým průvodcem pro celý život.

Můžete.

Začnete ? ?

 

Věříme, že jste na správné cestě – pracovat na své mysli i těle.

Mějte se moc hezky.

Vaše Hanka a Martin

 

29.2.2016

 

2,596 total views, 2 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře