Jak se zbavit akné

Akné patří mezi velmi komplikované onemocnění, protože velmi zasahuje psychickou stránku člověka. Psychický stav pacienta z podstatné části ovlivňuje proces léčby. Nemusíte si ale zoufat, protože existuje řešení. Jak v podobě léčby těla, tak i pomoc po stránce psychické.

Choroby kůže obecně ukazují na problém s vnitřkem těla. Nejhorší, co můžete pro sebe udělat, je to, že se budete spoléhat pouze na nějaké krémy nebo dermatologické preparáty a postupy. Dovolím si vám ukázat příklad.

Když máte jablko a uvnitř červíka, který zevnitř jablko poškozuje. Myslíte si, že má smysl leštit a natírat krémem jeho povrch nebo je vhodnější nejdříve zabít toho čertíka uvnitř jablka?

banner-nemuzete-zhubnout

 

Rady z praxe

Připravil jsem pro vás několik postupů, které je nejlépe dělat všechny dohromady. Tyto postupy mám vyzkoušené nejenom na sobě, když jsem si dříve léčil silné akné v obličeji, tak i nyní již na mnoha mých klientech. A s vynikajícím výsledkem.

Vliv stravy

Pokud se nejdříve zaměříme na fyzickou stránku, pak musíme změnit svůj jídelníček a začít očisťovat neboli detoxikovat organismus. Nejdříve vyřaďte ze své stravy uzeniny, mléčné výrobky, vepřové a hovězí maso, bílé pečivo a sladkosti a sladké vody. Velmi omezte solení. Jezte hlavně ryby jako pstruh, losos, candát, treska, tuňák občas lze i krůtí maso. Záleží na stupni rozsahu akné (někdo ho má po celém těle, někdo jen na obličeji), ale obecně mohu doporučit jíst maso max. 3 x týdně. Pokud chci očistu těla nastartovat rychleji, je velmi vhodné jíst maso max. jednou týdně. Existuje mnoho náhrad masa (viz.:  http://skaba.cz/nahrady-masa/

Váš jídelníček by měl být plný zeleniny nejlépe ke každému jídlu. Do svého jídla zahrňte luštěniny jako čočka, cizrna, fazole, hrách. Vhodné jsou také celozrnný kváskový chléb, celozrnný kuskus, jáhly, bulgur, quinoa. Nezapomínejte na semínka. Velký pomocníkem je lněné semínko, dále dýňová a slunečnicová semínka. Zapamatujte si jeden fígl – pokud chcete využívat plného potenciálů semínek, vždy si je rozemelte a přidávejte do stravy, do polévek, salátů nebo jen tak rozmíchat ve vodě.

Očista těla

Úpravou stravy jsme již započali čištění (detoxikaci) našeho těla. Aby mohla být detoxikace účinná, doporučuji začít od základu – detoxikace střev tzv. hydrocolon terapie (viz. : http://skaba.cz/detoxikace-strev/ a http://www.centrum-jas.cz/products/colon-hydro-terapie/)

Po provedení tohoto vyčištění pokračujeme dále. Skvělé řešení je to, když si zakoupíte odšťavňovač a budete si každý den dělat čerstvé zeleninové šťávy. Používejte co nejširší škálu zeleniny a občas je možné i ovoce. Pro pravidelné a správné fungování trávicího traktu doporučuji dělat každý den cviky z Ajurvédy pro podporu peristaltiky střeva (viz.: http://www.youtube.com/watch?v=6hVDamVJmJM ) v kombinaci s konzumací rozemletého lněného semínka a dostatečného pitného režimu. Nezapomínejme na parazity a plísně v trávicím traktu, jako jsou různé larvičky, motolice, červi a tasemnice. Ty je potřeba také zahubit a dostat z těla. K tomu existují jednoduché, ale velmi účinné kůry. Dlouhodobé užívání extraktu z grepových jadérek v kombinaci s několikatýdenním užíváním tinktury z černého ořešáku, pelyňku a hřebíčku. Dlouhodobé konzumace kvašené zeleniny jako je tzv. pickles nebo klasického kysaného zelí v domácí nebo bio kvalitě pomáhá se správným fungováním trávicího traktu.

Psychika

Oblast psychiky je velmi podceňována a jen málo lidí, terapeutů, specialistů a lékařů se jí zabývá. Jak se na sebe díváme, co si o sobě myslíme, jak uvažujeme – to vše se dá shrnout pod jeden pojem = zákon přitažlivosti. Na co zaměřujeme svou mysl, to se pak děje a je to realitou. U kožních chorob je obtížné vidět vše jinak, než na první pohled vypadá, protože hlavně obličej je to první co vždy vidíme. A je velmi, ale velmi těžké nepodlehnout špatné náladě, depresi a pocitu, že sebe nemám rád, až do fáze, že se nesnáším, kvůli tomu jak vypadám.

Odblokování a pochopení

Celé fyzické tělo je obrazem našeho psychického stavu. Mnohé zvyky, vzorce chování i fyzický vzhled souvisí s podvědomím (chcete-li s mentální schránkou našeho těla nebo duší). Mluvím z vlastní zkušenosti, jak moc mně pomohly různé terapie, kde jsme s terapeuty „odblokovávali“ staré psychické stavy naší mysli. Velmi doporučuji metody jako je regresní terapie (viz.: http://www.faixova.cz/) , regrese, metoda EFT ( viz.: http://www.ajasta.cz/) adod.

Ošetření pleti

Vždy propaguji vyváženost mezi jednotlivými postupy a technikami léčby. Proto nesmíme zapomínat i na ošetření pleti kvalitními krémy. Základem je čistění, tonizace a hydratace. Krémy ani čistící gely by neměly obsahovat alkohol. Nejlepší jsou takové přípravky, kde je složení jen z bylinek a přírodních složek. Určitě si čistěte pleť obličeje po ránu a večer před spaním.

 

Uvedl jsem vám zde postupy léčby akné, které mám za léta velmi dobře vyzkoušené. Věřte, že vše se dá vyléčit, jen musíte v prvé řadě věřit a pak jít udělat akci tak, že začnete postupně aplikovat dané věci do života nebo se necháte odborníkem léčbou provázet.

Život je nádherný, tak si ho pojďte užívat radostně i vy. A hebký a zdravý obličej vám k radostnějšímu a šťastnějšímu životu jistě pomůže.

Váš Ing. Martin Škába, Výživový specialista a kouč, www.skaba.cz

 

15,008 total views, 6 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře