Obezita a erekce

Víte, že obezita a zanesený trávicí trakt má vliv na zdraví mužského pohlavního ústrojí? Existuje již několik studií, které to potvrzují. Obezita je tichý zabiják, ale protože do určité míry nebolí, málokdo se jí zabývá. Hlavně pánové zvětšující se obvod pasu moc neřeší. Ale pokud to nechají dojít až tak daleko, že to ovlivňuje jejich sexuální život, pak mnoho z nich začne něco ve svém životě měnit. Je to silný emocionální impuls.

Studie publikovaná v prestižním časopise American Journal of Medicine, provedená Elizabeth Selvin z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, říká, že více jak 50 % mužů s cukrovkou trpí poruchami erekce. A cukrovka je spojená s nadváhou a obezitou.

Obvod pasu zhoršuje erekci

Pokud má muž v pase více jak 105 cm, riziko výskytu cukrovky (diabetes) stoupá až 10-ti násobně než u muže, který má kolem 95-100cm. Zvětšuje se totiž množství útrobního tuku (tuk v oblasti břicha kolem orgánů) a ten je nejvíc nebezpečný. Tuk se také ukládá do vnitřní strany cév a zvyšují se problémy s cévami, průtokem krve a celkovým kardiovaskulárním systémem.

Studie zveřejněná univerzitou v Neapoli také potvrdila, že u mužů, kteří trpí nadváhou a obezitou, se mnohonásobně zvyšuje výskyt poruchy erekce. Zkoumali 110 mužů mezi 35- 55 lety, všichni trpěli nadváhou, a u všech se vyskytoval určitý druh problémů s erekcí. Také se potvrdilo, že psychika ovlivňuje erektilní dysfunkci pouze z 20 %.

Lékaři a vědci doporučují, nebrat negativní dopad většího obvodu pasu na erekci na lehkou váhu.

Zanesený trávicí trakt

Další faktor, který velmi ovlivňuje poruchy s erekcí je velké množství sezení, nedostatek pohybu, špatná strava a nedostatečný pitný režim. Dochází ke zpomalování peristaltiky trávicího traktu, tělo se intoxikuje (zanáší toxiny z nedostatečného trávení stravy a zanášení tlustého střeva). Také se prokázalo, že existuje vztah mezi toxiny vznikající ve špatně fungujícím trávicím traktu a poruchami erekce. Zkoumali se pacienti, kteří měli choroby tlustého střeva, a u většiny se objevily poruchy erekce.

Paraziti a vliv na erekci

Potvrzuje se, že i za špatnou erekcí jsou zodpovědní paraziti v těle. Paraziti jako plísně, zárodky a velcí jedinci larev, motolic, červů, tasemnic apod. Pokud tělo pravidelně nedetoxikujeme a nezbavujeme parazitů (tak jako to dělali běžně naši předci před více jak 100 lety), necháme naše těla ničit těmito vetřelci.

Hubnutí a detoxikace vs. erekce

Doporučuje se pracovat na úpravě svého pasu tím, že se muži začnou zaměřovat na zdravou stravu. Dále zavedou pravidelné cvičení do svého života a naučí se vhodné kombinaci potravin, aby podpořilo nastolení rovnováhy organismu.

3,942 total views, 2 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře