Personalizovaná výživa

„Určitá potravina je pro jednoho člověka lékem, pro druhého jedem“ – jistě jste již v minulosti toto sousloví slyšeli. Výživa člověka ve 21. století je o tom, aby byla přesně individuálně nastavena. Obecné rady nejsou příliš funkční a mají pramalé výsledky. Týká se to jak hubnutí, zvyšování sportovního výkonu, výživy dětí, seniorů nebo oblasti zvyšování odolnosti těla vůči stresu a pracovní vytíženosti.

 

Každý člověk se ve své profesi vyvíjí. Pokud se podívám na svůj vývoj v oblasti vzdělávání od roku 2002, zkoušení na vlastním těle, konzultování s mnoha lékaři a specialisty z ČR i zahraničí, dospěl jsem k poznání, že jen přesně nastavená strava může člověka pomoci v nalezení jeho stravovacího systému.

 

Proč jsem za poslední rok nepsal žádné články?

Od března 2017 jsem na sobě zkoušel různé systémy, konzultoval jsem s lékaři a nakonec si nechal udělat přesné rozbory – intolerance na potraviny, genetické testy a také vyšetření střevního mikrobiomu. Z výše uvedených testů mi vyšly potraviny, které mi doslova ubližují (resp. jsou nevhodné pro můj genetický profil, na které mám intolerance, jaké mám bakteriální složení tlustého střeva).

Proto jsem se o tom s vámi chtěl podělit, až dojdu zase k dalšímu posunu v oblasti stravy. A to je nyní.

 

Lněné semínko a treska jsou jedy

Z testů a rozborů mi vyšlo, že lněné semínko, o kterém se všude píše jak je zdravé a jaká je to „superpotravina“, je pro mě velmi nevhodné. To stejné je u tresky. Nebudu vás zatěžovat dalšími potravinami, které jsou pro mě doslova ničivé.

Pokud někdo stále jí potraviny, na které má intolerance, má to negativní vliv na jeho trávicí trakt, vstřebávání živin, rozvoji skrytého zánětu apod. Může se to projevit tak, že člověk např. nemůže zhubnout, nebo naopak nemůže přibrat, nezvyšuje se sportovní výkonnost, případně až v rozvoj mnoha obtíží.

Od roku 2018 nový systém práce

Začal jsem spolupracovat se špičkovými lékaři a specialisty, abychom mohli nastavovat stravu přesně na míru klientovi.

Starý způsob, kdy se propaguje a píše o tom, že všechny potraviny a stravovací systémy jsou pro všechny, již neplatí a je velmi zastaralý. Proto se již zabývám pouze systém personalizované výživy aneb výživy „padnoucí přesně na míru klientovi“.

Váš Martin

 

Zaujal vás tento program? Pokračujte ZDE

 

 

 

5,269 total views, 2 views today

Komentáře