REFERENCE MÝCH KLIENTŮ

Martina Škábu jsem poprvé slyšel na přednášce pro zaměstnance naší společnosti. Zaujal mě svým nadšením, se kterým o zdravém životním stylu přednáší, schopností propojovat souvislosti napříč obory, ale především svou nevyhraněností k jednotlivým výživovým směrům. V rámci následujících konzultací jsem měl možnost se dozvědět spoustu užitečných informací týkajících se nejen stravovacích principů, ale také návyků pro zdravý životní styl a vitalitu. Nikdy jsem neměl potřebu ani velký důvod držet nějaké diety, ale pokud člověk dodržuje základní pravidla a rozumí principům správného stravování resp. tomu "co a jaký má na naše tělo vliv" šla kila dolů sama. Martin Škába u mě zařídil to, že se na jídlo díváme doma jinak, více o něm přemýšlíme a i lépe rozumíme souvislostem. Konzultace s energií nabytou osobností v kombinaci s jejími znalostmi napříč obory, pro mne byla a je příjemně a efektivně stráveným časem při hledání odpovědí na mé otázky.

Lukáš Kvítek

Martina doporučuji, protože je mi blízké, že propojuje nejmodernější výzkumy v oblasti stravy, technologie příprav pokrmů a nutriční typologie se starými výzkumy. Mimo jiné propojuje mysl a tělo při práci s klienty, povzbuzuje je a pomáhá jim zavádět nové návyky.

MUDr. David Frej, lékař a autor knih

Martin je skvělý výživový poradce a také člověk. Moc mi se vším pomohl a nenechal mě v záplavě nových informací plácat samotnou. Důležité pro mě bylo začít začleňovat nové návyky postupně a tudíž trvale. Martin mi se vším moc pomáhal. Lenka_sk Nyní se cítím lépe, a obléknu kalhoty, které jsem nosila v 18letech a posledních 5let neoblékla. Martin mě také nenásilně přesvědčil, že je třeba zapracovat i na psychosomatice a nyní už se těším na první sezení s kolegyní Hankou. Jsem moc ráda za to, že jsem si vybrala a oslovila právě Martina 🙂

Lenka Luksová

S Martinem jsem se poznal, kdy můj život byl jen práce, práce a zase práce. Moc jsem nevnímal svoje tělo, žil jsem z minulosti, kdy jsem velmi aktivně sportoval a myslel jsem si, že z toho můžu žít dalších 10 let. Bohužel manažerské křeslo to rychle změní a tělo Jirka SolucevVám začne dávat signály, že je potřeba se z toho křesla zvednout a přemýšlet víc o sobě, o svém současném i budoucím životě. Martin mi pomohl začít vnímat svoje tělo, jeho potřeby. pomohl mi se změnou jídelníčku. Otevřel mi oči v tom, jak se dá jíst jinak a nemusí to být nudné a hlavně ani brutální změna. Člověk brzy začne pociťovat, že i malé krůčky jsou velkými kroky pro jeho tělo a mysl. Zatím mi to funguje a pokud to vydrží i má vůle, pak věřím, že jdu správným směrem.

Jiří Solucev

Zařadila bych se mezi hodně aktivní lidi. Mám odpovědnou práci, velkou rodinu a řadu koníčků. Ráda se učím novým věcem. Poslední rok byl pro mne po všech stránkách velmi náročný. Rozhodla jsem se svému tělu co nejvíce ulevit. Žít více zdravěji, očistit si tělo i duši a dobít ztracenou energii. Naučit se nové stravovací návyky, jak i v běžném denní rytmu, ale také při sportu a po něm a tím se celkově cítit lépe. Své rozhodnutí jsem brala také jako výzvu, většinou když se do něčeho pustím, očekávám správný výsledek. Ovšem vyznat se hromadě článků a informací na internetu mi připadalo nemožné a tak jsem se rozhodla absolvovat tříměsíční výživový program – kurz a začala spolupracovat s Martinem. Musím říct, že to bylo a je velmi příjemné, i když začátky jsou vždy náročné. První týdny jsem se řídila jen Martinovými radami, byli jsme v denním kontaktu. Je výborné, že dostáváte odpovědi na spoustu otázek, kdykoliv potřebujete. A že bylo těch otázek! Potřebujete se totiž ujistit, že postupujete správně, nakupujete ty správné produkty a správně potraviny kombinujete. Nechala jsem se zavést do světa semínek, olejů, koření, čajů, pro mne do této doby světa neznámého. Seznámila se snad se všemi druhy zeleniny a ovoce a naučila se je zpracovávat a kombinovat. Stejně tak jsem ochutnala více druhů ryb a pochutin. Ze svého jídelníčku jsem naopak vyřadila vše nedoporučené a pro můj program nevhodné. Dostala jsem i doporučení na zdravé mlsání. Vedla jsem si denní jídelníčky a harmonogram sportovních aktivit a Martin mi je pečlivě kontroloval a komentoval. Za pár týdnů jsem přestala být závislá a naučila jsem se jídelníček skládat sama a to dělám i nadále. Podařilo se mi postupně nenápadně zařadit zdravější potraviny do jídelníčku celé rodiny. Po dobu kurzu jsem zhubla 6 kg a to je slušný výkon. Cítím se vyrovnaněji a méně unaveně. Připadám si veselejší, přátele říkají, že i otevřenější. Nejvíce oceňuji aktivní přístup kouče po celý program. Dále jsem si ověřila pevnou vůli, naučila se novému a i vypadám lépe.

Hana Hrušková

Absolvoval u mě ty nejdůležitější kurzy už před mnohalektor-martin-jelinek-skaba.cz lety. Jeho praxe skutečně ukazuje, jak moc velký smysl naše aktivity mají a jakým způsobem jsme schopni poskytováním kvalitního poradenství formovat trh. V dnešní době typické rozmachem zájmu o zdravý životní styl je potřeba, aby se populace v případě snahy o orientaci v nepřeberném množství nových potravin a doplňků stravy měla ke komu obracet.

Mgr. Martin Jelínek, výživový specialista, lektor, spisovatel

S Martinem jsem se seznámila před lety, když přednášel na kurzu Osobní trenér. O pár let později, když jsem se díky zvědavosti, zájmu o zdravou výživu a zdravotním problémům rozhodla spolupracovat s výživovým poradcem, obrátila jsem se na Martina znovu. Musím říct, ze jsem nemohla udělat lépe- už na prvním sezení bylo jasně vidět, ze Martin není jen člověk, co si odběhl do knihovny, načetl pár kapitol a rozhodl se radit - Martin své rady žije, mnohé obecně problémy sám prožil a jeho orientace v oboru je obdivuhodná. Jasně jsme definovali můj cíl, zaměřili se na problémy, které byly třeba vyřešit a postupně došli k výborným výsledkům. Velmi důležitým faktorem pro mě byla Martinova neustálá přítomnost a podpora. Díky Martinovu přístupu jsem se o svých pocitech nebála a nestyděla mluvit. Musím říci, že Martin změnil a hlavně inspiroval můj život a spolupráci s ním mohu jen a jen doporučit. Nicola Na Hanku jste dostala kontakt od Martina a naše spolupráce trvá již přes půl roku. Ze začátku jsem si vůbec nemyslela, ze mám nějaký problém. Až na Martinovo několikanásobné doporučení jsem se rozhodla terapii zkusit. V podstatě po první návštěvě jsem se rozhodla terapii podstoupit a bylo to velmi dobře rozhodnuti. Sezení s Hankou se nesou v přátelském duchu, je to taková moje spřízněna duše, která zná má tajemství a dokáže mě návěst k práci s nimi. Po několika měsících terapie jsem začala vnímat, že proběhly nějaké změny - v pro mě známých situacích jsem začala reagovat jinak - lépe, začala jsem se zastavovat a přemýšlet o věcech, které říkám, dělám, jak přemýšlím sama o sobě. Nejdůležitější pro mě je fakt, ze nejen já osobně, ale hlavně okolí začalo vnímat, ze jsem na sobě pracovala. Cítím se dnes mnohem, mnohem lépe, na Hanku nedám dopustit a i když naši cestu ( jak ji říkám ) vnímám jako dlouhodobou záležitost, už dnes dokážu velmi ocenit Hančinu práci, její nasazení a výsledků, kterého jsme společně dosáhli!

Nikola Plesníková

Pana Skabu sme si vybrali na zaklade jeho videi. Ked sme ja a moj priatel prvykrat poculi jeho teoriu o zdravom zivotnom style, velmi pozitivne sme vnimali jeho nazor a preto sme nevahali ho ihned kontaktovat. Kedze momentalne zijeme v Kanade a osobne stretnutie s panom Skabom alebo pomoc pri nakupovani a vybere potravin nebolo mozne, pan Skaba nam aj takto na dialku velmi pomohol a poradil naozaj vo vsetkom. Komunikacia s panom Skabom bola pravidelna. Kazdy tyzden sme mu posielali nas jedalnicek a kazdy druhy tyzden sme komunikovali prostrednictvom Skypu, co nam velmi vyhovovalo. V prvych tyzdnoch nas pan Skaba oboznamil s informaciami, ktore sme si pocas nasho 3 mesacneho programu postupne osvojovali. Naucil nas, ako spravne postupovat pri vybere potravin a spravne ich kombinovat. Tiez nam poskytol vela informacii z oblasti fungovania metabolizmu a stravovania. Pan Skaba s nami konzultoval aj nasu fyzicku kondiciu, zhodnotil zdravotny stav a podla toho navrhol riesenia pre zlepsenie stravovacich navykov. Vysvetlil nam, ako citat nutricne zlozenie potravin a ich spravnu vyuzitelnost pre zlepsienie stravy. Ako spravny vyzivovy poradca zistuje, kde robite najvacsie chyby v stravovani a v pohybe a navrhne najvhodnejsiu cestu k dosiahnutiu vasho ciela. Pan Skaba je do istej mieri aj psycholog, pretoze vas dokaze motivovat a posuvat stale vpred. Naucil nas zaradit do jedalnicka potraviny, ktore su pre nase telo velmi prospesne a clovek by ich mal konzumovat kazdy den. Sme velmi radi, ze sme mohli aj takto na dialku spoznat takeho uzasneho cloveka ako je pan Skaba. Plneho energie, vitality a pozitivnych myslienok. Dakujeme.

Karin Dianisková a Michal Škrada

Na začátku mého rozhodnutí zhubnout pár přebytečných kil s výživovým poradcem bylo uvědomění, že poprvé chci zhubnout zdravě a především na trvalo. Martina mi doporučil manžel, ať mu zkusím zavolat a uvidím, jestli se mi bude líbit. Již po prvním telefonátu jsem věděla, že je ten správný člověk. To co mě nejvíce nadchlo, byl pozitivní přístup Martina. Domluvili jsme si první schůzku a pomalu jsem začala zařazovat vše nové do svého režimu. Protože jsem už většinu potravin znala, byl pro mne začátek celkem lehký. Náročnější bylo to, začít si v mém vytíženém programu poctivě chystat jídlo na celý den. Obrovskou odměnou mi však bylo, když jsem po každém dobře vyváženém jídle cítila, jak je mému tělu a mně výborně! Za dva měsíce a kousek jsem shodila 6 kilo a opravdu se cítím stále dobře. A za celý i náročný den mi nedochází energie. Postupně mi okolí začalo říkat jak mi to sluší 🙂 … myslím, že samozřejmě kila dolů udělají své, ale vnitřní pohoda je nade vše! Tímto ještě jednou Martinovi děkuji!.

Lucie Maršíková

Martina jsme poznali díky přednášce o "Zdravém životním stylu", kterou měl u manžela v práci. S odstupem času bychom řekli, že nám Martina seslalo samo nebe. V té době jsme měli každý o 20 kilo více a to za necelé tři roky. Byli jsme z toho nešťastní a nevěděli jsme jak jíst tak, aby nám jídlo chutnalo a zároveň, aby jsme vše dodržovali s radostí, ne z donucení a přemlouvání se. Jana a David_skaba.czNo a v tom nám Martin pomohl nejvíce. Ukázal nám jaké potraviny kupovat, naučil nás číst v "etiketách", ukázal nám důležitost zeleniny, zeleninových šťáv, správné skladby jednotlivých jídel a celkově nám ukázal jak žít zdravě, aniž bychom strávili dlouhé hodiny přemýšlením "co" a vymýšlením "jak na to". Po třech měsících jsme zhubli každý 11 kilo a pokračujeme. Martinovi rady jsme si vzali za své, i po roce děláme vše automaticky a cítíme se plní energie. Kdybychom měli říct, co nám pomohlo nejvíce, tak by to bylo Martinovo nadšení, kterým se okamžitě nakazíte a především to, že nám ukázal jak žít zdravě a to jednoduše, chutně a hlavně dlouhodobě. Doufáme, že díky této velké životní změně, budeme brzo tři... 😉

Jana a David Rathausovi

Martin mně při našich pohovorech o zdravém životním stylu vždy otevře oči. Jeho rady jsou praktické a Ales Kalina_skaba.cz ověřené. S jeho pomocí jsem se dozvěděl, že jsem podvyživený a to jsem se v jídle rozhodně neomezoval. Prostě jsem nejedl mnoho, ale špatně.

Aleš Kalina

Martin je nadšený ve své práci a dovede ve vás vyvolat touhu a pomoci Vám k tomu, abyste dosáhli toho, čeho vy sami chcete. Pochopili jsme, že i hubnutí je o rovnováze více věcí. Probírali jsme stravu, pohyb, psychiku, očistu těla i bylinky. Martin nás naučil, jak jíst, abychom spalovali tuk a byli také zdraví. Během návštěv obchodů jsme pochopili, jaké si máme kupovat potraviny. Martinův přístup, informace i systém práce velice doporučujeme.

Ilona a Ivan Šrámkovi

Doporučuji Martina, protože mně vyhovoval svým přístupem, že nepropaguje diety ani drastické omezování jídla. Líbil se mně jeho komplexní přístup a pozitivní nadšení do práce. Byl pro mě průvodcem ve světe zdravého hubnutí, výběru potravin i detoxikace těla.

Nicole Šubertová

K Martinovi jsem se dostala na doporučení od mého kamaráda a musím říci, že od začátku bylo cítit veliké nadšení z jeho práce. Pravidelně jsme se scházeli , telefonovali si a pomáhal mně s mým hlavním cílem, a to je zhubnout. Pomohl mně najít i centrum, kde jsem se začala hýbat a pak začala jít kila dolů. Během prvních 3 měsíců jsem shodila cca 15 kg. Dneska vím, že hubnout a udržet si váhu je cekem jednoduché, jen stačí vědět co a jak.

Marie Opelková

„Milý Martine, jsem ti velmi vděčný za to, že jsme se v životě mohli potkat a já jsem pochopil a vzal si tvé cenné rady k srdci. Do té doby jsem byl velmi přepracovaný, unavený a rozmrzelý člověk, který si myslel, že se již nic z jeho zvyků nedá změnit - nyní jsem svěží plný vitality a elánu s chutí do další práce a optimistickým přístupem k životu. Netrpím hlady, mám sport zařazený už jakou součást svého života a nyní jsem o 15 kg lehčí. Velmi se mi libí tento citát - snad jej budu dobře interpretovat: „ Naděje není to, že vše co děláme, dopadne dobře, ale že cesta, kterou jdeme, dává smysl."

Karel Przeczek

Poprvé jsme se spolu setkali v červenci 2014 na semináři 3M Bezpečnost na míru, jsem za to velice rad. Prohodili jsme pár slov Petr a Kačka Meidloviohledně zdravého životního stylu a ty jsi tenkrát zmínil, že bez vhodné stravy to nikdy nebude ideální. Troufal jsem si s tebou nesouhlasit, ale po detailním rozboru mé stravy za jeden týden, jsem velmi rychle pochopil, co tou vhodnou stravou asi myslíš. Proběhla první konzultace a se ženou jsme věděli, že je to správná cesta, kterou se musíme vydat, pokud chceme žit dlouhý spokojeny život. Postupně jsme začali zařazovat tvé rady do našich jídelníčků, zároveň jsme prošli i doporučenými očistnými kůrami. Výsledkem 5 měsíčního snažení je to, že momentálně víme, jak si sestavit vhodný jídelniček pro různé dny našeho života. Cítíme se lépe a největší změnu vnímáme zejména v energii, kterou v současné době stále oplýváme.

Kačka a Petr Meidlovi

Naše spolupráce byla od začátku super. Martin mně ukázal potraviny, které jsou pro mě nejvíce vhodné, abych hubnul a taky mně vysvětlil, jakým pohybem mám začít. Z práce Martina je cítit veliké nadšení a to mně velmi pomáhalo překonávat i těžší chvíle během hubnutí. Velmi ho doporučuji. Musíte ho zažít sami. Už i telefonáty s ním jsou plné energie.

Pavel Karička

Milý Martine, sice se slovy nedá popsat to, co jsi pro mě a mou rodinu udělal, resp. jak jsi ovlivnil naše životy, ale emoce internet ještě neumí předávat, což je škoda v tomto případě :-)… Tvé rady a motivace nás i s manželkou natolik oslovily, že jsme zcela změnil přístup ke stravovacím návykům a životosprávě vůbec. Sice vím, že máme ještě rezervy být na sebe přísnější, ale i tak si myslím, že dodržováním alespoň z poloviny Tvých doporučení zcela zásadně přispělo k naší lepší vitalitě, energii, zdraví, pracovnímu nasazení, apod. Netrpěl jsem nikterak nadváhou, nebo jinými neduhy, „pouze“ jsem byl unavený a bez energie. Po pár týdnech s Tebou a i nyní po skončení naší 3 měsíční intenzivní spolupráce, kdy si občas zavoláme, napíšeme vím, že to určitě mělo smysl a má smysl nadále pokračovat. Díky moc, Martine a těšíme se s manželkou na další spolupráci.

Filip Sinecký, majitel účetní a daňové firmy

Martin Škába je člověk, který doslova změnil můj život. Setkali jsme se při zrodu firmy VitalBox, kde Martin poskytl veškeré své znalosti a neskutečné množství svého drahocenného času při tvorbě jídelníčků pro naše klienty. Strávili jsme spolu stovky hodin, které mě neuvěřitelně obohatily, a ze kterých vzešlo přátelství, o kterém si troufám tvrdit, že je na celý život. Martin nejenže udal směr naší firmy po výživové stránce, ale předvedl, že rozsah jeho znalostí sahá mnohem dále. Dneska se známe více jak rok a půl a zdravý životní styl je již součástí mého života.

Miroslav Hoza

Martin mně naučil jednoduché fígle jak jíst a cvičit, aby kila šly dolů. Držel to vždy jednoduché a to se mně moc líbilo.

Zuzka Fuxová