Proteiny v prášku jsou plné karcinogenních umělých sladidel

Myslím, že nebude daleko od pravdy, když řeknu, že dnešní svět fitness a zdravé výživy na nás chrlí obrovské přívaly reklam na proteinové doplňky na nárůst svalové hmoty nebo na její ochranu během redukce váhy.  Jak časopisy, tak i eshopy s doplňky stravy jsou plné mnohdy až desítkami různých výrobců proteinů.( pozn.: protein, nejčastěji formou prásku, je doplněk stravy, obsahující mnohdy až 99 % bílkovin a rozmíchává se nejčastěji s vodou)

 

Jsou ale všechny proteinové doplňky zdravé?

 

Podívejte se na video, kde se dozvíte informace, jak se orientovat při výběru vhodného proteinu:

 

Souhlasím s tím, že kvalitní bílkoviny tělo potřebuje a mnohdy je nutné používat i kvalitní doplňky stravy formou proteinového prášku. Hlavně jsou vhodné, pokud chceme, aby se tělo tolik nezatížilo metabolity z trávení masa, mléčných výrobků, vajec apod.. Jsou vyráběny buď ze syrovátky, kaseinu, sóji, hrášku nebo určitých druhů obilovin. Problém je s tím, že málo kdo se zabývá čtením etiket a zjišťováním složení přidaných látek, tzv. aditiv. Aditiva jsou látky, které doplňku nejčastěji dodávají sladkou chuť nebo jsou konzervanty, aby výrobek déle vydržel. Nedávno jsem si procházel internetové obchody a hledal jsem proteinový prášek, který by byl bez uměle a chemicky vyrobených látek jako aspartam, acesulfam K, sucraloza nebo cyklamátů. Byl jsem v šoku, že jsem během prvního hledání nenašel žádný. Nevím jak Vy, ale já si vybírám pokrmy i doplňky bez umělých chemických konzervantů a sladidel.

 

Většina proteinových koktejlů jsou plné aspartamu, sucralozy, acesulfamu K nebo cyklamátů = jsou to pomalí zabijáci !

 

Je to jednoduché. Pro výrobce je nejlevnější dát tyto sladidla a další konzervanty do doplňků. A také tomu nahrává fakt, že se většina lidí nezabývá informacemi o škodlivosti a toxicitě těchto látek. Pro důkaz uvádím jen malou poznámku. V posilovnách a sportovních komplexech velmi často vidím lidi, kteří pijí coca-colu nebo jedí různé sladké tyčinky plné této chemie.  Takže je jasné, co lidi zajímá. Bohužel. Co to ale s Vaším tělem udělá, pokud budete jíst denně třeba 20-100 g těchto látek? Z mé vlastní sportovní dráhy vím, že nic dobrého. Je to jen otázkou let. A na těle to poznáte výčtem chorob.

 

Ovlivňujte Váš metabolismus, hubnutí, nabírání svalové hmoty nebo vitalitu kvalitními proteiny! Nová e-kniha je pro Vás připravena.

banner na blog

Umělá sladidla = prokázaná toxicita a rakovinné působení

 

Cukr je hrozbou lidstva. Takže je poslední desetiletí nahrazován ve stovkách druhů potravin umělými sladidly. Nejčastěji aspartamem.

Jak uvádí paní prof. Anna Strunecká v knize Doba jedová: „ zavedení aspartamu do potravinářství je zločin století“.

Aspartam byl objeven v roce 1965 zcela náhodně při hledání léku proti žaludečním vředům chemikem Jamesem Schlatterem. Zjistil, že daná tekutina je velmi sladká. A tak počal výzkum aspartamu, látky 200 x sladší než cukr.

Armáda, politici, tajné služby, finančníci a velké potravinářské koncerny 20 let soupeřily o to, zda aspartam zůstane v arzenálu bojových látek, které zcela nepozorovaně dokáží ovlivňovat nervovou soustavu, vyvolat ztrátu paměti a dovést tělo až k rakovině, nebo se stane levným sladidlem, které zvýší zisky mnoha potravinářských gigantů.

Americký profesor neuropatologie a psychiatrie John Olney uvedl, že aspartam působí na spojení nervových buněk v mozku a vyvolává jejich nadměrné dráždění, vedoucí až k odumření neuronů. V roce 1996 také uveřejnil, že aspartam zvyšuje výskyt maligních nádorů mozku.

 

Nejčastěji používaná sladidla v proteinových doplňcích stravy (prášek):

Aspartam (E951)

Acesulfam K (E 950)

Cyklamáty (E 952)

Sucraloza

 

 

Pokud byste chtěli vědět více informací, jak vybrat vhodný protein, velmi rád Vám budu nápomocný. 

Ing. Martin Škába, Kouč zdravého životního stylu, www.skaba.cz

9.7.2013

28,858 total views, 12 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře