Psychika a vztah k hubnutí a nemocem

Každý z nás už asi někdy slyšel o tom, že nemoci a myšlenky spolu souvisejí.

Máme-li optimisticky naladěnou mysl a převážně pozitivní emoce, pak se těšíme zdravému tělu. Negativní vnitřní nastavení naopak rezonuje ničivou silou dovnitř těla i kolem nás. Proto i tvar těla souvisí se způsobem našeho uvažování a prožívání světa.

Příčinou nadváhy obvykle bývá strach. Strach pustit si druhé blíže k tělu, vytváření určité bariéry iluzorního bezpečí proti domněle nepřátelskému světu.  Na vědomé úrovni dobře víme, že takové postoje nedávají smysl – ale co naše podvědomí?

Stresy a traumata, zvláště z období raného dětství, zde „dělají svou práci“. A my se pak jen tiše divíme svým reakcím.

V této sekci Vás budeme blíže seznamovat s konkrétními aspekty vztahu tělo-mysl v oblasti hubnutí a udržování přirozené zdravé váhy. Také uvedeme příklady z praxe, jak se tvarování těla dařilo nebo daří našim klientům.

Na co se můžete těšit v našem seriálu:

A)     Zrcadlo a já aneb podívejme se na sebe

B)      Příčiny boje s váhou (úrovně vědomí, strach a chtění)

C)      První pomoc

D)     Nejčastější a obecně platné blokace

 

banner-nemuzete-zhubnout

Ve své praxi se svými klienty řeším propojení mysli a těla (a to se týká jak hubnutí, tak i civilizačních chorob). Proto jsem uveřejnil i eBOOK, kde s mou kolegyní Hankou ukazujeme, jakými směry by se člověk měl ubírat a jak nastavovat své myšlení. Myšlenky pak vedou k činům.

Má kolegyně Hanka Ajastta se specializuje na psychosomatiku (www.ajasta.cz). V budoucnu připravíme i video na téma „hubnutí a mysl“.

3,272 total views, 2 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře