Recepty na hubnutí, podporu vitality a získání energie

Milí přátelé, v rámci spolupráce s klienty a při workshopech ve firmách vytvářím individuálně nastavené recepty na jednotlivé druhy jídel a pokrmů.

U přípravy jídla je nutné znát (nejenom) co daná potravina i celý pokrm dohromady způsobuje v těle, jak ovlivňuje gastrointestinální trakt, jaké má organoleptické vlastnosti, jak se bude chovat k celkově nastavenému nutričnímu timingu i s ohledem na způsob života (sedavá práce, sportovní aktivity,..), jaká je technologie přípravy jídla apod.

Recepty jsou od různé náročnosti.

Vždy u receptů vycházíme ze vstupních podmínek klienta. Jiné to bude, pokud se stravuje ve firemní kantýně nebo naopak je již několik let zvyklý si chystat některé pokrmy sebou do práce nebo do školy. Také finanční situace je podstatná.

V neposlední řadě je to o faktorech: ochota se něčemu novému učit, dostupnost kvalitních potravin v okolí a také gurmánské náročnosti klienta.

Součástí naší spolupráce je také „mapování trhu s výrobci potravin“ a informování klienta o kvalitních firmách, produktech a technologických parametrech výroby.

Zde se můžete podívat na ukázky toho, co učíme naše klienty:

 

4,925 total views, 2 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře