Voda, podpora detoxikace těla a vodní filtry

Dnešní doba je neustále zaplavována reklamou na konzumaci superpotravin a „dokonalých“ doplňků stravy, které vám mají zaručit vitalitu a zdraví. Ale mnoho lidí zapomíná na vodu. Voda byla, je a bude základem pro život.

Voda je nutná pro správnou funkci veškerých buněk v těle, tvorbu energie, regeneraci, odvod toxických a nepotřebných látek z těla. Bez vody nemohou buňky našeho těla růst, rozmnožovat se ani přežít.

Během mých přednášek a firemních workshopů potkávám velké množství lidí. Když se lidí dotazuji, kolik a jaké vody pijí, odpovědi mě moc nepotěšují. Bohužel je smutné, že tak málo lidí přikládá důležitosti pití „správně zvolené vody a jejího objemu“ dostatečnou váhu.

Jakou vodu pít? Balenou? Z kohoutku? Filtrovanou?

 Při komunikaci s mými klienty a posluchači ve firmách zjišťuji, že je nutné sdělit alespoň základ o problematice „kupování vody“.

 

“Člověk vypije až 90 % svých nemocí.”            Louis Pasteur

 

Voda tvoří cca 70 % celkové hmotnosti těla.

Když hladina vody v těle klesne o 2 % – cítíme se velmi vyčerpaní. Nedávejte si kávu nebo jiné stimulanty! Prostě se dostatečně napijte!

Když hladina vody v těle klesne o 9 % – vznikají vážné zdravotní problémy.

Když hladina vody v těle klesne o 10-20 % – nastává smrt.

 

Dnešní svět 21. století = řeky, jezera a moře se staly skládkami průmyslových odpadů, výkalů, olejů a jejich derivátů, těžkých kovů a jiných toxických látek. Milióny tun těchto nečistot každodenně pronikají do vodních zdrojů.

 

Mnohé jedovaté látky pocházející z lidské činnosti se běžně dostávají do vody. Ve VODĚ bylo dosud identifikováno VÍCE NEŽ 800 DRUHŮ NEČISTOT a toto číslo neustále narůstá.

Až několik tisíc lidí zemře denně na nedostatek vody nebo v důsledků požívání znečištěné vody !

 

Nejčastější znečišťovatelé vody

Mezi hlavní “vetřelce” ve vodě patří mikroorganismy (bakterie, viry, paraziti,…), chemické látky (olovo, arzén, rtuť, pesticidy, kadmium, antibiotika, hormonální antikoncepce, …). Hezká “směska látek”, že? Je prokázáno, že tyto látky mají velmi neblahý vliv na zdraví organismu.

 

Balená voda

 

Vymyslet byznys, postavený na rychlé opakované spotřebě, je dokonalé podnikání.  U byznysu “s nakupováním vody” to platí o to více. Lidé pít musí (bohužel většina lidí pije málo a ještě k tomu sladké vody – ale to je jiná kapitola) Pokud se vyhlásí, že balená voda je zárukem kvalitní vody – pak hurá na nákupy – kdy je veřejnosti vysvětleno, proč je potřeba “danou věc” kupovat.

 

Dr. Mercola udává, že podle celosvětových průzkumů je 40 % balené vody pouze voda kohoutková zbavená zápachu a případně ochucená!

 

Kohoutková voda

Instituce distribuující vodu pomocí vodovodního řádu nám zaručují, že má být voda naprosto čistá a zdraví neškodná. Je tomu tak doopravdy?

Zamyslete se a zjistěte si fakta o vlivu chlóru na buňky v těle. Jak je to se stářím vodovodního řádu a průnikem kontaminantů do potrubí? Co vše zvládnou přefiltrovat dané výrobny?

Pokud chci mít čistotu a kvalitu vody naprosto ve vlastních rukách, doporučuji domácí filtrace vody.

 

Filtrovaná voda

V dnešní době je možné se dostatečně informovat, jaké jsou možnosti domácí filtrace vody. Mezi ty nejdokonalejší systémy na světě patří:

 

1) Domácí vodní filtr s integrovanou membránou reverzní osmózy (RO)

2) Domácí vodní filtr s lisovaným uhlíkovým blokem s vnitřní ultrafialovou lampou

 

Milí přátelé, pokud se zajímáte o hubnutí, zdravý životní styl, podporu vitality a anti-aging, doporučuji vám, zjistit si mnoho informací o domácí filtraci vodě. Mezi hlavní faktory ovlivňující vaše tělo patří kromě jídla, pohybu a psychiky i kvalitní voda. Vždy na to myslete.

 

Mějte báječné dny, ke kterým vám jistě přispěje i lahodná a čistá voda.

 

Váš Martin

5,544 total views, 2 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře