Zhubnout můžete i díky psychickému odblokování

Možná jste se již někdy setkali s někým, kdo vám říkal: „ já se jen podívám na rohlík a přiberu 2 kg“. Z materiálního hlediska to není možné, když má rohlík v průměru 30g. Ale je potřeba pochopit a přijmout fakt, že svět není jen o materiálních věcech a vztazích. Naopak je to o působení energií a různých sil, které se buď navzájem přitahují, nebo odpuzují. Stejné je to i s hubnutím nebo přibíráním.

 

Pozor na to, jak se na sebe a na jídlo dívám

 

Často myslíte na to, že se vám vlastní tělo nelíbí? Přepadají vás často myšlenky, že to nebo ono byste neměli jíst? Bojíte se jídla, abyste neztloustli? Máte fobie s váhy? Závidíte často postavu jiným ženám? Nemáte se ráda?

Pokud se vás týkají některé tyto otázky, je potřeba se zaměřit na svou psychickou stránku. V dnešní době se stále více a více lidí obrací na výživové odborníky. Řeší s nimi jídelníčky, co, kdy, jak a proč jíst nebo nejíst. Jsou to samé materiální věci. Ano, jsou důležité, ale myšlení a psychika je nad vším.

 

Psychika je základ

 

Slyšeli jste již někdy rčení:  „víra tvá tě uzdraví“?  Další pravdivá teze: „Jsi tím, na co celý den myslíš“. A stejné je to u procesu hubnutí, zdravého životního stylu nebo naopak u nabírání hmotnosti. V dnešní uspěchané době plné stresu a tlaku ze všech stran je na lidskou psychiku obrovský nápor. Dnes se lidé neučí, jak praktikovat během dne relaxační metody, které zaberou jen několik minut a pomohou zbavit tělo i mysl napětí a různých stresů. Proto se v nich vše kumuluje a časem to vytvoří problém.  Také jsme tlačeni médii, které nám neustále vnucují nějaké „vzory“, jak z hlediska lidského chování tak vzhledu. Pokud se podíváme na problematiku hubnutí u žen, zde hraje psychika obrovskou roli.

 

Hubnutí a síla podvědomí

 

Vše je ukryto v našem podvědomí. I to, jak dneska vypadáme a cítíme se. Během své praxe jsem již pomáhal mnoha klientkám vyřešit si nejdříve svou psychickou stránku, pohled na sebe sama, vyrovnat se s minulostí, řešit přítomnost jak z hlediska vztahů tak práce, přijmout některé fakta nebo se hluboce podívat do svého podvědomí a doslova přeprogramovat svou mysl.

Když mé podvědomí začne jinak pracovat, pak i realita se změní. A tím myslím i fyzický stav. To se týká jak nemoci, tak i hubnutí. Jen to musím přijmout a pak vše jde. Vím, že to funguje jak na hubnutí tak i naopak na přibírání, když jsem řešil klienty s bulimií nebo anorexií.

Mnoho žen (samozřejmě i mužů) má v sobě „zakódovány“ psychické bloky z minulosti, z dětství, z minulých vztahů apod. A tyto bloky jsou zdrojem pro dnešní realitu. A my si je ani neuvědomujeme. Pokud se podvědomí nezmění, nemůže se změnit ani dnešní realita. Pak nepomůže ani cvičení nebo zdravá strava.

 

 

Zdravé hubnutí je o práci s psychikou, detoxikací, stravou, pohybem, relaxací a bylinkami

 

Bohužel z vlastní zkušenosti vím, že v málo případech si může člověk pomoci sám, proto je vhodné vyhledat nebo si nechat doporučit odborníka, který s vámi tuto problematiku bude řešit a pomůže vám. Nejlépe je k tomu rovnou nastavovat detoxikaci, stravu, správný pohyb, relaxaci, automasáže a bylinky.

Ppřeji vám báječné dny plné pohody, správných rozhodnutí a radosti z udělaných činů.

 

 

Autor: Ing. Martin Škába
Výživový specialista a kouč zdravého životního stylu 
 www.skaba.cz

18.9.2013

3,103 total views, 2 views today

Martin Škába

Je výživový specialista, kouč a propagátor zdravého životního stylu. Na tuto cestu ho přivedly jeho vlastní zdravotní problémy - a i proto se snaží pohlížet na životní styl jako na komplexní záležitost, která se neobejde bez znalostí z řady oborů.

Komentáře